rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - grudzień 2014


Powrót do parytetu złota doprowadziłby do ruiny nieuczciwe banki! Współczesny system bankowy jest oparty na łupieniu klientów z ich własnych pieniędzy. Bankowcy wabią klientów rzekomo korzystnym oprocentowaniem, a w praktyce konta ROR (rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe) są w większości banków oprocentowane na „0" czyli zero%. Złodziejstwo na większą skalę odbywa się w białych rękawiczkach i ma nawet oparcie pseudo-prawne w tzw.: REGULAMINACH.

Przedstawię poniżej krótko 7 podstawowych metod pomniejszania zasobów klientów większości banków.
1. Opłata za prowadzenie konta
2. opłata za kartę bankomatową
3. Opłaty za przelewy
4. Opłata manipulacyjna
5. Marża banku
6. Prowizja od zakupu towarów przy użyciu karty plastikowej ( płaci sprzedawca i ukrywa w cenie towaru)
7. Zmienna stopa procentowa lokat narzucana jednostronnie przez bank.

Zatem bank każe sobie słono za wszystko płacić, a klientowi nie płaci nic, albo prawie nic za jego własne pieniądze, którymi obraca.

Najnowszym wynalazkiem zaboru mienia przez banki jest tzw. „hipoteka odwrócona", na mocy której bank staje się właścicielem mieszkania, domu lub działki klienta w zamian za najczęściej zaledwie kilkuset-złotowy dodatek do emerytury, licząc na rychłą śmierć emeryta. Pierwszym człowiekiem, który odkrył, że najwięksi oszuści działają w kręgach finansjery był Mikołaj Kopernik!

Prawo Kopernika stanowi: „Gorszy pieniądz wypiera lepszy pieniądz".

I rzeczywiście na przestrzeni dziejów złote monety zostały najpierw wyparte przez srebrniki, potem przez miedź, aż wreszcie nastała era pieniądza papierowego. Gdy już się mogło wydawać, że absolutnie nikt nie jest w stanie zastąpić papieru czymś jeszcze tańszym, to jednak wynaleziono pieniądz wirtualny, czyli elektroniczny.

Jeżeli ktoś się dobrze zastanowi, to obecnie jedynym zabezpieczeniem pieniędzy zdeponowanych w bankach są twarde dyski komputerów, a w praktyce.... dopływ energii elektrycznej! W przypadku kryzysu w jakimkolwiek kraju dumny posiadacz karty plastikowej gdy chce wypłacić gotówkę, to dowiaduje się, że... nastąpiła chwilowa awaria systemu komputerowego! Potem idąc do kasy też nie dostanie pieniędzy, bo... nawalił główny serwer. Większość banków nie prowadzi już papierowych kartotek zawartości kont i bez sprawnego komputera nie jest w stanie wykonać żadnej operacji. Przekonali się o tym na masową skalę Argentyńczycy, Brazylijczycy, Cypryjczycy, a całkiem niedawno również Grecy.

Współczesne banki nie posiadają w swoich sejfach nawet 25% zdeponowanych przez klientów pieniędzy i właśnie dlatego tak nachalnie reklamują obrót bezgotówkowy! Powrót do parytetu złota dla franka szwajcarskiego byłby tym dla światowej ekonomii czym dla astronomii było dzieło Mikołaja Kopernika: " O obrotach sfer niebieskich"!

Frank szwajcarski stanie się pieniądzem nie tylko papierowym i wirtualnym, ale konkretnie wymienialnym na złoto. Zwycięstwo w referendum w Szwajcarii zwolenników złota będzie miało zasadnicze przełożenie na ceny tego kruszcu, bo banki szwajcarskie będą zobowiązane do pilnych zakupów złota, co niewątpliwie podniesie popyt na ten metal szlachetny.

Kurs franka szwajcarskiego pójdzie co najmniej o 20% w górę już następnego dnia, w przypadku zwycięstwa zwolenników wymienialności franka na złoto. Szwajcaria jest krajem, którego gospodarka jest oparta na bankach i znacznie więcej zyska na wzroście depozytów nowych klientów z całego świata, aniżeli straci na spadku konkurencyjności swoich wyrobów przemysłowych.

Poza tym należy się spodziewać, że USA chcąc utrzymać dolara jako walutę światową, przywrócą niebawem po zwycięskim referendum w Szwajcarii wymienialność dolara na złoto i też będą ten kruszec kupować.

W skali globalnej zwycięstwo referendum w Szwajcarii mogłoby stanowić początek nowej gorączki złota w skali globalnej, która pociągnęłaby za sobą wzrost popytu również na takie kruszce jak platyna, srebro, a nawet miedź!

Banki nieuczciwe, które żerują na naiwności klientów ostro sprzeciwiały się wprowadzeniu parytetu złota, bo doprowadziłoby to do ich ruiny i bankructwa wielu oszustów w białych kołnierzykach! Złoto niestety przegrało w referendum w Szwajcarii, a zatem czaka nas wkrótce podwyżka wszelkich opłat w bankach, bo pieniądz elektroniczny jest jak wirus, który potrzebuje zżerać wszystko, co znajduje się w jego zasięgu.

Rajmund Pollak

2014-12-02 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517595
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała